Producenci drukarek 3d

Producenci drukarek 3d

0 532

Rynek drukarek 3d powiększa się każdego roku. Także specjaliści z branży oraz analitycy rynkowi wraz z każdym kolejnym raportem finansowym wskazują na coraz większą jego wartość oraz dalsze perspektywy rozwoju. Oznacza to, że raczkująca jeszcze kilka lat temu technologia druku przestrzennego w krótkim czasie zdobyć może jeszcze większy udział w ogólnym rynku sprzętu komputerowego wykorzystywanego na potrzeby komercyjne oraz prywatne. Błyskawiczny wzrost sprzedaży tego rodzaju urządzeń przekłada się też na większe zainteresowanie technologią firm, które do tej pory inwestowały oraz rozwijały inne projekty, związane z alternatywnymi metodami oraz urządzeniami. Na rynku pojawia się także szereg nowych podmiotów, które dopiero zaczynają swoją działalność na rynku drukarek 3d, opierających się bądź to na dofinansowaniu uzyskiwanym z różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych, bądź też działających dzięki crowdfundingowi – formie finansowania projektów poprzez wpłaty drobnych środków pieniężnych przez osoby zainteresowane wytworzeniem określonego produktu, uzyskujące w zamian za wpłaty określone przywileje lub korzyści majątkowe.

W drukowanie przestrzenne 3d oraz rozwój technologii w tym zakresie zaangażowało się wiele podmiotów na całym świecie. Producenci drukarek 3d pochodzą z wielu różnych państw z całego świata. Z uwagi na znaczne rozdrobnienie rynku, jednocześnie funkcjonuje obok siebie nawet kilkaset podmiotów, które oferują konkurencyjne względem siebie produkty, starając się zdobyć sympatię oraz zaufanie ze strony swoich kontrahentów oraz odbiorców. Niewątpliwym liderem jeżeli chodzi o produkcję i dystrybucję drukarek 3d oraz materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do ich używania, są Stany Zjednoczone oraz Chiny. Pierwsze z wymienionych państw przoduje w rozwoju nowych technologii, a bardzo często nazywane jest też kolebką i stolicą druku 3d. Z kolei produkty oferowane przez producentów drukarek 3d z Chin charakteryzują się korzystnymi cenami, które w wielu przypadkach przesądzają o wyborze właśnie tych produktów.

Godnym odnotowania jest jednak to, że w prace rozwojowe oraz projektowe związane z popularyzacją oraz ulepszaniem technologii druku 3d oraz samych drukarek zaangażowani się także polscy przedsiębiorcy, którzy uważani są za jedne z najlepszych firm producenckich na świecie. Sukcesy i dużą popularność – także za oceanem, na terenie Stanów Zjednoczonych – osiąga pochodząca z Polski firma Zortrax, której produkty bardzo często znajdują wysokie zestawienia w rankingach prezentowanych w portalach i prasie branżowej. W ostatnich latach szybki rozwój notują także inni polscy przedsiębiorcy. Produkty takich marek jak 3DGence, Omni3D lub 3D printers znane są nie tylko na rynku lokalnym, a zaopatrują się w nie koncerny z wielu zakątków świata. Nadal jednak rynek drukarek 3d jest na tyle pojemny, że szansę na rozwój oraz zaistnienie mają także dopiero co powstałe inne polskie firmy. Doświadczenie oraz umiejętności nabyte do tej pory sprawiają, że już teraz liczyć można na ich sukces oraz ugruntowanie pozycji Polski jako jednego z liderów technologicznych druku 3d.

Podobne

0 1454

Brak komentarzy

Leave a Reply